Bakı 1 Nömrəli Tibb Kollecinə xoş gəlmisiz.

Haqqında

 

   2018/2019-ci tədris ilinin başlanması ilə əlaqədar aşağıda adları qeyd edilən müəllimlər müvafiq fənn birləşmə komissiyalarının sədrləri təyin edilsinlər.

 1.”Anatomiya, fiziologiya və patologiya” fənn birləşməsi komissiyası:

 а)Anatomiya, fiziologiya, patologiya

  b)Anatomiya, fiziologiya; Sədr - Səttarova Mənsurə Arif q

 2. “Farmakologiya və latın dili” fənn birləşməsi komissiyası:

  а) Farmakologiya;

  b) Latın dili;

  c) Farmakologiya və latın dili; Sədr - Acalova Mehriban İlyaz q.

 3. “Daxili xəstəliklər” fənn birləşməsi komissiyası:

   a) Daxili xəstəliklər;

   b) Reanimatologiya;

   c) Kliniki patologiya; Sədr - Əhmədova Sevinc Müzəffər

 4. “Tibb bacısının işi, Tibbi sosial reabilitasiya və deontologiya” fənn birləşməsi komissiyası:

   a) Tibb bacısının işinin əsasları;

   b) Tibbi sosial reabilitasiya;

   c)Tibb bacısının işinin əsasları və tibbi deontologiya;

   d) Tibb bacısının işi və tibbi sosial reabilitasiya;

Sədr - Hüseynova Kəmalə Telman q.

5. “Uşaq xəstəlikləri” fənn komissiyası:

Uşaq xəstəlikləri; Sədr - Babayeva Kəmalə Teymur q.

 6. “Cərrahi xəstəliklər” fənn birləşməsi komissiyası:

а) Cərrahi xəstəliklər travmatologiyanın əsasları ilə

b) Oftalmologiya

- 2 -

 c) Diş və ağız boşluğu xəstəlikləri

e) Cərrahi xəstəliklər otolorinqologoyanın

əsasları ilə; Sədr - Salahova Könül Şənlik q.

 7. “Sinir - ruhi xəstəliklər” fənn birləşməsi komissiyası:

а) Sinir - ruhi xəstəliklər;

b) Sinir - ruhi xəstəliklər tibbi psixologiyanın əsasları;

c) Sinir - ruhi xəstəliklər və tibbi psixologiya;

Sədr - Kərimova Mahirə Miradil q.

 8. “Mamalıq və Ginekologiya” fənn birləşməsi komissiyası:

 а) Mamalıq və ginekologiya;

  b) Mamalıq;

   c) Ginekologiya; Sədr: - Tağıyeva Təranə Məmmədağa q.

 9.”Mikrobiologiya, Genetika və Gigiyena” fənn birləşməsi komissiyası:

    а) Ümumi və sosial gigiyena

    b) Mikrobiologiya və tibbi genetika

     c) Mikrobiologiya;

    d) Epidemiologiya və tibbi parazitologiya; Sədr - Şərifova İradə Əli qızı

 10. “İctimai elmlər” fənn birləşməsi komissiyası

     а) Azərbaycan tarixi;

     b) Fəlsəfə;

     c) Hüququn əsasları;

     ç) Hüquq; Sədr - Rəsulova Yeganə Məhəmməd qızı

 11. “Əczaçılıq” fənn birləşməsi komissiyası:

   а) Qeyri-üzvi kimya; b) Üzvi kimya; с) Analitik kimya;

   ç) Əczaçılıq kimyası, d) Farmakoqnoziya;

   f) Dərman formalarının texnologiyası;

   ə) Əczaçılığın təşkili və iqdisadiyyatı; Sədr - Osmanova Firuzə Ömər qızı

 12. “İngilis dili” fənn komissiyası

     a) İngilis dili; Sədr - Məmmədova Elmira Qalası q

 13. Azərbaycan dili və rus-dili fənn birləşməsi komissiyası;

     a) Rus dili;

     b) Azərbaycan dili; Sədr - Əliyeva Gülüstan Musa qızı

14. “Yoluxucu və dəri zöhrəvi xəstəliklər” və “Hərbi tibbi hazırlıq və fəlakətlər təbabəti” fənn birləşmə komissiyası:

      а) Yoluxucu xəstəliklər

       b) Yoluxucu xəstəliklər epidemiologiyanın əsasları ilə

      c) Dəri zöhrəvi xəstəliklər”

      d) Yoluxucu və dəri zöhrəvi xəstəliklər”

      e) Hərbi tibbi hazırlıq və fəlakətlər

- 3 -

 təbabəti; Sədr - Mövsümzadə Rəna Müseyib qızı

 15. İnfotmatika fənn komissiyası

Informatika: Sədr -Əliyeva Mətanət Əli qızı

 16. “Tibbi masaj və müalicəvi bədən tərbiyəsi” və “Fiziki tərbiyə” fənn

birləşmə komissiyası:

   a) Klassik masaj və idman masajı;

   b) Masajın reflektor növləri, ənənvi Çin və aktiv nöqtələrin masajı;

   c) Uşaq xəstəlikləri təcrübəsində masaj;

   d) Müalicəvi bədən tərbiyəsi;

   e) Fiziki tərbiyə; Sədr - Əliyeva Rəsmiyyə Mahmud qızı